Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci .

QUIZ BAŚNIOWY DLA KLAS I

„… Od kolebki biegła za mną czarodziejska baśń tęczowa.

 I szeptała wciąż do ucha melodyjne zaklęć słowa.

 I wraz ze mną ciągle rosła,

w jakiś dziwny świat mnie niosła …”

A. Asnyk Baśń tęczowa

Co roku  2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzony  jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci . Święto to  ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

W związku z powyższym zapraszamy uczniów klas I do udziału w QUIZIE BAŚNIOWYM.

Cele quizu:

* popularyzacja wśród najmłodszych czytelników literatury dziecięcej

* rozwijanie wyobraźni  i rozbudzanie kreatywności  dzieci

 * wytwarzanie u dzieci pozytywnych skojarzeń związanych z biblioteką

*wytwarzanie u dzieci nawyku czytania książek

* zwrócenie uwagi dzieci na rolę, jaką pełnią w ich życiu bajki i baśnie

* rozwijanie zainteresowania motywami baśniowymi

* wdrażanie do współpracy w zespole i wpajanie zasad koleżeńskiej rywalizacji

Hej, pierwszaki! Zapraszamy! Wrota baśni otwieramy! Wiemy, że wiele  baśni znacie i na żadnym zadaniu ,,zagiąć,, się  nie dacie :). Będą liczne niespodzianki, zagadki, pląsy i rymowanki. Będą  też bajkowe puzzle i kuferek śliczny…wszystko po to, by  razem bawiąc się,  spędzić ten czas magiczny. Już dziś zapewniamy Was….nuda nie będzie miała szans!

Czekamy na trzyosobowe drużyny z każdej klasy pierwszej w dniu  02.04.2019r. (wtorek),  od  godz. 8.55. do  9.40. w sali multimedialnej.  By utkwiło wszystkim w pamięci to wydarzenie, fotki z jego przebiegu na stronie szkoły umieścimy a biorących w nim udział nagrodzimy :). No, ale, czy nagrody są najważniejsze? Wspólna zabawa, radość i dzielenie się  wiedzą są chyba cenniejsze….:)

Zapraszamy do wspólnej zabawy:

E.Rozmarynowicz/J. Traczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, dnia 17.04.2019r.

 KOMUNIKAT

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przypomina, że w dniach od 18 kwietnia 2019r. (czwartek) do 23 kwietnia 2019r. (wtorek) trwa wiosenna przerwa świąteczna.

Jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas 1 – 8.

W dniach 18, 19 i 23 kwietnia 2019r., szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

W tych dniach sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

Jednocześnie prosimy Państwa, o systematyczne śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej szkoły, dotyczących zajęć lekcyjnych planowanych po przerwie świątecznej tj. od 24 kwietnia 2019 r.

 

DZIĘKUJĘ