Spotkanie z dziennikarzami

 

Kolejny tydzień w świetlicy rozpoczęliśmy od poniedziałkowego spotkania (18 marca) z dziennikarzami z lokalnego Radia Q. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej mogły dowiedzieć się, na czym polega praca dziennikarza radiowego.

 Panowie w bardzo interesujący sposób mówili o swoim zawodzie. Opowiadali o tym jak wygląda ich codzienność, sposób docierania do informacji, obróbka materiału, komentarze  w wejściu reporterskim. Uczniowie  mogli pytać dosłownie o wszystko – sposób tworzenia programu, jego emisję, ale też drogę do pozyskiwania informacji. Dziennikarze zadawali świetliczanom pytania dotyczące programu edukacyjnego Mega Misja: Co to jest za program? Co realizują na zajęciach? Czego dowiadują się na spotkaniach  i co sprawia im największą frajdę? Dzieciaki odpowiadały na pytania bez największego problemu. Chętnie chwaliły się tym czego się dowiedziały na warsztatach a także o swoich przygodach z Psotnikiem, Julką oraz Kubą. Pokazywali dziennikarzom swoje prace plastyczne, plakaty. Pochwaliły się nagrodami, które otrzymały od Fundacji Orange. Na koniec spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z naszymi gośćmi. Myślę, że dla dzieci było to fascynujące spotkanie. Jeżeli nadarzy się taka okazja chętnie to powtórzymy ale tym razem to my odwiedzimy siedzibę radia.

Dzieci dowiedziały się, że dziennikarstwo to nie jest łatwy zawód, a zbieranie materiału dziennikarza wymaga dużo pracy oraz wiedzy zdobytej na studiach w tym kierunku.  Była to bardzo ciekawa lekcja, która pozwoliła uczniom poznać tajniki pracy dziennikarza radiowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, dnia 17.04.2019r.

 KOMUNIKAT

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przypomina, że w dniach od 18 kwietnia 2019r. (czwartek) do 23 kwietnia 2019r. (wtorek) trwa wiosenna przerwa świąteczna.

Jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas 1 – 8.

W dniach 18, 19 i 23 kwietnia 2019r., szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

W tych dniach sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

Jednocześnie prosimy Państwa, o systematyczne śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej szkoły, dotyczących zajęć lekcyjnych planowanych po przerwie świątecznej tj. od 24 kwietnia 2019 r.

 

DZIĘKUJĘ