Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

21 marca kojarzy się wszystkim z pierwszym dniem wiosny. Dzień ten jednak jest podwójnie wyjątkowy. Prócz przywitania się z długo wyczekiwaną porą roku, świętujemy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W naszej Szkole – jak co roku – obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki. Chętni uczniowie oraz nauczyciele założyli dziś te barwne elementy stroju. To właśnie kolorowe skarpetki – koniecznie nie do pary, są symbolem niedopasowania społecznego. Ten dzień ma przełamywać stereotypy i pomóc osobom z Zespołem Downa oswajać się z odmiennością. Ma uczyć wrażliwości i tolerancji w stosunku do osób nim dotkniętych. Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji tablicę informacyjną, na której można przeczytać wiele informacji na temat samego Zespołu Downa oraz obejrzeć skarpetkowe dzieła naszych uczniów. Do obchodów przyłączyła się również klasa IIa, w której w tym dniu przeprowadzono tematyczne warsztaty. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Tajemnica znikających ciasteczek”. Następnie szkolny pedagog specjalny- Dorota Wojciechowska w czytelny sposób przybliżyła uczniom istotę Zespołu Downa. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, zadawały dużo pytań pani prowadzącej. Na koniec wszyscy obejrzeli animowaną projekcję mówiącą o tolerancji i akceptacji drugiego człowieka takim, jaki jest.

Opracowały

Marta Fabisz i Dorota Wojciechowska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, dnia 17.04.2019r.

 KOMUNIKAT

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przypomina, że w dniach od 18 kwietnia 2019r. (czwartek) do 23 kwietnia 2019r. (wtorek) trwa wiosenna przerwa świąteczna.

Jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas 1 – 8.

W dniach 18, 19 i 23 kwietnia 2019r., szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

W tych dniach sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

Jednocześnie prosimy Państwa, o systematyczne śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej szkoły, dotyczących zajęć lekcyjnych planowanych po przerwie świątecznej tj. od 24 kwietnia 2019 r.

 

DZIĘKUJĘ