ZATRZYMANE W KADRZE – 1A POZNAJE ZAWODY – Z WIZYTĄ W APTECE

 

…wszędzie marmur, szkło

a za szkłem równiutko stoi

mnóstwo szklanych słoi,

puszek z dziesięć czy piętnaście

a w nich leki, proszki, maście…

Jan Brzechwa ,,Cudowne lekarstwo”

22.03.br. wybraliśmy się do apteki Medest II. Celem wycieczki było poznanie pracy aptekarza, wyglądu i wyposażenia apteki oraz asortymentu leków. Okazało się, że  od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez panią kierownik  Anetę Staniaszek, która oprowadziła nas po wszystkich pomieszczeniach    i z pasją opowiedziała o pracy farmaceuty. Okazało się, że zostanie farmaceutą to długa  i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.  Mieliśmy możliwość stanąć po drugiej stronie lady obserwując realizację recept. Pani kierownik pokazała nam różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry, które pomagają w walce z chorobami. Opowiedziała także, że praca farmaceuty polega również na wykonywaniu wg specjalnych receptur leków na zamówienie. Zobaczyliśmy w jaki sposób są poukładane w aptece leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne. Podczas miłej rozmowy pani farmaceutka przypomniała wszystkim, że przyjmowanie leków i witamin jest ważne do osiągnięcia zdrowia ale  pod żadnym pozorem dzieciom nie wolno bawić się lekarstwami a  zażywać je mogą tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy wypowiedzi pani farmaceutki, uzyskując pełne informacje na nurtujące nas pytania. Na koniec wizyty każdy z nas otrzymał Dyplom Małego Farmaceuty  i wiele innych gadżetów. Dziękujemy za poświęconą nam uwagę, czas i ciekawe przedstawienie tematu. Kto wie, może w przyszłości ktoś z 1 A zostanie farmaceutą?

Opracowanie:

E.Rozmarynowicz/J.Traczyk

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *