Pierwsza pomoc na piątkę z plusem w IVg

Dnia 28 marca w klasie IVg zagościła grupa ratowników medycznych z OSP Dąbrowszczak, którzy w przystępny i profesjonalny sposób przeprowadzili warsztaty z pierwszej pomocy. Po krótkiej prelekcji odbyły się zajęcia praktyczne, podczas których uczniowie mogli sami przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową i nauczyć się układać poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej,a także przeszkolić się w udrażnianiu dróg oddechowych, kiedy będą mieli do czynienia z zakrztuszeniem. Teraz już chyba każdy uczeń IVg będzie mógł powiedzieć, że wie, na czym polega udzielanie pierwszej pomocy i nie pozostanie obojętnym w żadnym przypadku, kiedy ktoś tej pomocy będzie oczekiwał. Najważniejsze jednak, co wynieśliśmy z warsztatów – dobry ratownik, to żywy ratownik!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, dnia 17.04.2019r.

 KOMUNIKAT

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przypomina, że w dniach od 18 kwietnia 2019r. (czwartek) do 23 kwietnia 2019r. (wtorek) trwa wiosenna przerwa świąteczna.

Jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas 1 – 8.

W dniach 18, 19 i 23 kwietnia 2019r., szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

W tych dniach sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

Jednocześnie prosimy Państwa, o systematyczne śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej szkoły, dotyczących zajęć lekcyjnych planowanych po przerwie świątecznej tj. od 24 kwietnia 2019 r.

 

DZIĘKUJĘ