Pierwsza pomoc na piątkę z plusem w IVg

Dnia 28 marca w klasie IVg zagościła grupa ratowników medycznych z OSP Dąbrowszczak, którzy w przystępny i profesjonalny sposób przeprowadzili warsztaty z pierwszej pomocy. Po krótkiej prelekcji odbyły się zajęcia praktyczne, podczas których uczniowie mogli sami przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową i nauczyć się układać poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej,a także przeszkolić się w udrażnianiu dróg oddechowych, kiedy będą mieli do czynienia z zakrztuszeniem. Teraz już chyba każdy uczeń IVg będzie mógł powiedzieć, że wie, na czym polega udzielanie pierwszej pomocy i nie pozostanie obojętnym w żadnym przypadku, kiedy ktoś tej pomocy będzie oczekiwał. Najważniejsze jednak, co wynieśliśmy z warsztatów – dobry ratownik, to żywy ratownik!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *