ZATRZYMANE W KADRZE – 1A SZUKA ZWIASTUNÓW WIOSNY

ZATRZYMANE W KADRZE – 1A SZUKA ZWIASTUNÓW WIOSNY

Kto na wycieczkę wyruszy – otwiera oczy i uszy….

W piątek 29 marca br. wybraliśmy się na spacer  ulicami miasta w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Głównym jego celem było kształcenie umiejętności dostrzegania i opisywania zmian zachodzących w przyrodzie wczesną wiosną oraz wzbogacenie słownictwa z zakresu przyrody.  Piękna pogoda sprzyjała prowadzeniu obserwacji. W przydomowych ogródkach zauważaliśmy pierwsze, wiosenne  kwiaty. Potrafiliśmy je policzyć i zapamiętać ich kolory oraz nazwy. Na łące znaleźliśmy młodą, zieloną trawkę, a na krzewach i drzewach pąki, z których niebawem wyrosną liście. Spacer umilał nam wesoły świergot ptaków. Podczas rozmowy na temat wrażeń z wycieczki, bez problemu umieliśmy wymienić oznaki wiosny oraz elementy marcowej pogody. Swoje obserwacje uwiecznimy w pracach na najbliższych zajęciach plastycznych. Wszystkim podobała się taka lekcja w terenie :).

Opracowanie:

E.Rozmarynowicz/J.Traczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, dnia 17.04.2019r.

 KOMUNIKAT

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przypomina, że w dniach od 18 kwietnia 2019r. (czwartek) do 23 kwietnia 2019r. (wtorek) trwa wiosenna przerwa świąteczna.

Jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas 1 – 8.

W dniach 18, 19 i 23 kwietnia 2019r., szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

W tych dniach sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

Jednocześnie prosimy Państwa, o systematyczne śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej szkoły, dotyczących zajęć lekcyjnych planowanych po przerwie świątecznej tj. od 24 kwietnia 2019 r.

 

DZIĘKUJĘ