ZATRZYMANE W KADRZE – 1A SZUKA ZWIASTUNÓW WIOSNY

ZATRZYMANE W KADRZE – 1A SZUKA ZWIASTUNÓW WIOSNY

Kto na wycieczkę wyruszy – otwiera oczy i uszy….

W piątek 29 marca br. wybraliśmy się na spacer  ulicami miasta w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Głównym jego celem było kształcenie umiejętności dostrzegania i opisywania zmian zachodzących w przyrodzie wczesną wiosną oraz wzbogacenie słownictwa z zakresu przyrody.  Piękna pogoda sprzyjała prowadzeniu obserwacji. W przydomowych ogródkach zauważaliśmy pierwsze, wiosenne  kwiaty. Potrafiliśmy je policzyć i zapamiętać ich kolory oraz nazwy. Na łące znaleźliśmy młodą, zieloną trawkę, a na krzewach i drzewach pąki, z których niebawem wyrosną liście. Spacer umilał nam wesoły świergot ptaków. Podczas rozmowy na temat wrażeń z wycieczki, bez problemu umieliśmy wymienić oznaki wiosny oraz elementy marcowej pogody. Swoje obserwacje uwiecznimy w pracach na najbliższych zajęciach plastycznych. Wszystkim podobała się taka lekcja w terenie :).

Opracowanie:

E.Rozmarynowicz/J.Traczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *