„Góra Grosza”

 W dniach 26.11.2018r. – 02.01.2019r. społeczność uczniowska w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie zbierała monety w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

Organizatorem XIX już edycji jest Towarzystwo „Nasz Dom”. Celem powyższej akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W naszej szkole pieczę nad przebiegiem akcji objął Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Zadania akcji zostały przybliżone wszystkim uczniom i rodzicom poprzez informację na stronie internetowej szkoły oraz plakaty informacyjne na tablicach ogłoszeń. Monety zbierane były wewnątrz oddziałów klasowych, po czym wychowawca dostarczył podzielone na nominały oraz przeliczone pieniądze do koordynatora akcji – Doroty Wojciechowskiej, która zsumowała wszystko i odpowiednio spisała.

         Opiekunowie SU spakowali monety w kartony, po czym odesłali je pod wskazany adres.

Nie ukrywamy – było ciężko! Ale czasem warto zrobić coś dla drugiego człowieka!

Przeprowadzona akcja była dla naszych uczniów dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić, że oddając choćby 1 grosz, można dołożyć swoją „cegiełkę pomocy” tym najbardziej potrzebującym.

Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie DZIĘKUJEMY oraz zachęcamy do ponownego okazania tak wielkiego serca za rok. Pamiętajcie – DOBRO WRACA!

Opiekun SU

Dorota Wojciechowska

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *