Edukacja statystyczna dla dzieci i młodzieży

 

Na terenie szkoły na odbyły się zajęcia dla uczniów klas 4B, 4E, 4H i 8 F prowadzone przez urzędników Urzędu Statystycznego w Łodzi.

 Głównym celem prowadzonych zajęć edukacyjnych dla klas 4 było zapoznanie uczniów z działalnością i publikacjami Urzędu Statystycznego w Łodzi oraz GUS, a także poszerzenie wiedzy o naszym regionie, Polsce i Unii Europejskiej. Proponowane zajęcia miały na celu naukę właściwej interpretacji danych statystycznych i kształcenie umiejętności korzystania ze źródeł danych statystycznych, a także kształcenie przyszłego respondenta.

Zajęcia dla uczniów klasy 8 F składały się z  2-godzinnego bloku lekcyjnego, na których obejrzeli prezentację podstawowych zagadnień dotyczących systemu statystyki publicznej oraz wybranych danych statystycznych na wykresach i kartogramach + warsztaty/praca w grupach z elementami ćwiczeń.

Zajęcia zorganizowała p. Mariola Lewandowska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, dnia 17.04.2019r.

 KOMUNIKAT

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przypomina, że w dniach od 18 kwietnia 2019r. (czwartek) do 23 kwietnia 2019r. (wtorek) trwa wiosenna przerwa świąteczna.

Jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas 1 – 8.

W dniach 18, 19 i 23 kwietnia 2019r., szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

W tych dniach sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

Jednocześnie prosimy Państwa, o systematyczne śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej szkoły, dotyczących zajęć lekcyjnych planowanych po przerwie świątecznej tj. od 24 kwietnia 2019 r.

 

DZIĘKUJĘ