Edukacja statystyczna dla dzieci i młodzieży

 

Na terenie szkoły na odbyły się zajęcia dla uczniów klas 4B, 4E, 4H i 8 F prowadzone przez urzędników Urzędu Statystycznego w Łodzi.

 Głównym celem prowadzonych zajęć edukacyjnych dla klas 4 było zapoznanie uczniów z działalnością i publikacjami Urzędu Statystycznego w Łodzi oraz GUS, a także poszerzenie wiedzy o naszym regionie, Polsce i Unii Europejskiej. Proponowane zajęcia miały na celu naukę właściwej interpretacji danych statystycznych i kształcenie umiejętności korzystania ze źródeł danych statystycznych, a także kształcenie przyszłego respondenta.

Zajęcia dla uczniów klasy 8 F składały się z  2-godzinnego bloku lekcyjnego, na których obejrzeli prezentację podstawowych zagadnień dotyczących systemu statystyki publicznej oraz wybranych danych statystycznych na wykresach i kartogramach + warsztaty/praca w grupach z elementami ćwiczeń.

Zajęcia zorganizowała p. Mariola Lewandowska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *