Spotkanie z autorką książek.

 

Uczniowie klasy 6b wzięli udział w spotkaniu z panią Iwoną Chmielewską autorką książek obrazowych ”picturebooks”. Oprócz ciekawej opowieści, którą zaprezentowała autorka, obejrzeliśmy także jej książki. Przemawiają one niezwykle mocno do czytelnika z uwagi na dużą ilość obrazów. Co ciekawe,  adresatem tych książek jest głównie młodzież i starsze dzieci. Interpretacja treści  należy do czytelnika. Ogranicza ją tylko jego wyobraźnia.

Dowiedzieliśmy się, że utwory pani Chmielewskiej są popularne w Korei Południowej, Chinach, Japonii, na Tajwanie, w Meksyku i w Niemczech.

W naszej bibliotece szkolnej posiadamy dwie książki tej autorki: „Pamiętnik Blumki” i „Cztery strony czasu”. Zapraszamy do czytania i ogłądania.

Dziękujemy pracownikom biblioteki miejskiej w Kutnie za zaproszenie na spotkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *