QUIZ BAŚNIOWY DLA KLAS PIERWSZYCH

02.04.19 r. trzyosobowe reprezentacje klas pierwszych naszej szkoły wzięły udział w quizie, który – tak jak to w opowieści o Pinokiu było – zawierał trochę prawdy i trochę kłamstwa. Czujne i rozważne pierwszaki nie dały się jednak zwieść i bezbłędnie rozwiązały wszystkie przygotowane zadania. Dzieci rozpoznawały bajki na podstawie czytanych fragmentów, dopasowywały rekwizyty do bajkowych postaci, odróżniały prawdziwe tytuły bajek od fałszywych wersji, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, jak również, dostrzegły pomyłki, które tajemniczy chochlik zamieścił na bajkowych ilustracjach. W świat fantazji przeniosła też uczestników imprezy wesoła muzyka, przy której mogli poczuć się jak na dyskotece u Króla Juliana, gdzie wszyscy śmiało wyginają ciało. Spotkanie z bohaterami bajek dostarczyło dzieciom samych pozytywnych wrażeń!  Uczniowie mieli okazję  sprawdzić swoją wiedzę na temat bajek i baśni…. i udowodnili, że takie bajki jak ,,Czerwony Kapturek”, ,,Brzydkie kaczątko” czy ,,Jaś i Małgosia” nie są dla nich obce. Wykazali się ogromną wiedzą z zakresu literatury dziecięcej. Każda grupa została nagrodzona dyplomem, słodką niespodzianką i gadżetem.

Dziękujemy pierwszakom za udział w quizie:

E.Rozmarynowicz/J. Traczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *