QUIZ BAŚNIOWY DLA KLAS PIERWSZYCH

02.04.19 r. trzyosobowe reprezentacje klas pierwszych naszej szkoły wzięły udział w quizie, który – tak jak to w opowieści o Pinokiu było – zawierał trochę prawdy i trochę kłamstwa. Czujne i rozważne pierwszaki nie dały się jednak zwieść i bezbłędnie rozwiązały wszystkie przygotowane zadania. Dzieci rozpoznawały bajki na podstawie czytanych fragmentów, dopasowywały rekwizyty do bajkowych postaci, odróżniały prawdziwe tytuły bajek od fałszywych wersji, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, jak również, dostrzegły pomyłki, które tajemniczy chochlik zamieścił na bajkowych ilustracjach. W świat fantazji przeniosła też uczestników imprezy wesoła muzyka, przy której mogli poczuć się jak na dyskotece u Króla Juliana, gdzie wszyscy śmiało wyginają ciało. Spotkanie z bohaterami bajek dostarczyło dzieciom samych pozytywnych wrażeń!  Uczniowie mieli okazję  sprawdzić swoją wiedzę na temat bajek i baśni…. i udowodnili, że takie bajki jak ,,Czerwony Kapturek”, ,,Brzydkie kaczątko” czy ,,Jaś i Małgosia” nie są dla nich obce. Wykazali się ogromną wiedzą z zakresu literatury dziecięcej. Każda grupa została nagrodzona dyplomem, słodką niespodzianką i gadżetem.

Dziękujemy pierwszakom za udział w quizie:

E.Rozmarynowicz/J. Traczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, dnia 17.04.2019r.

 KOMUNIKAT

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przypomina, że w dniach od 18 kwietnia 2019r. (czwartek) do 23 kwietnia 2019r. (wtorek) trwa wiosenna przerwa świąteczna.

Jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas 1 – 8.

W dniach 18, 19 i 23 kwietnia 2019r., szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

W tych dniach sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

Jednocześnie prosimy Państwa, o systematyczne śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej szkoły, dotyczących zajęć lekcyjnych planowanych po przerwie świątecznej tj. od 24 kwietnia 2019 r.

 

DZIĘKUJĘ