Wszystko , co piękne, szybko się kończy…

Wszystko , co piękne, szybko się kończy…

W ostatnim dniu bajecznej wyprawy do zamku  włodarz swoich włości pasował nas na  rycerzy.  Jak wiadomo, każdy rycerz jest szlachetny, prawy i uczciwy, więc od teraz każdy uczestnik musi pielęgnować te cechy szczególnie. Jako rycerze Pana Hrabiego mieliśmy  zaszczyt zwiedzić jego stadninę, po której oprowadzał nas nadworny stajenny. Dowiedzieliśmy się , ile lat żył najstarszy koń, jak wygląda opieka nad ciężarnymi klaczami. Mogliśmy zoczyć porodówkę, na której przebywało dwudniowe źrebię ze swoją mamą. Na zakończenie wizyty w stadninie mieliśmy możliwość przejażdżki bryczką po terenach wokół zamku. Niestety, wszystko co piękne, szybko się kończy, więc i my musieliśmy się pożegnać z tajemniczym, aczkolwiek urokliwym miejscem. Niestety, Białej Damy, ani ducha Marty nie spotkaliśmy, choć wierzymy, że gdzieś tam z pewnością  przemyka korytarzem, czekając na lepszą przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, dnia 17.04.2019r.

 KOMUNIKAT

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przypomina, że w dniach od 18 kwietnia 2019r. (czwartek) do 23 kwietnia 2019r. (wtorek) trwa wiosenna przerwa świąteczna.

Jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas 1 – 8.

W dniach 18, 19 i 23 kwietnia 2019r., szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

W tych dniach sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

Jednocześnie prosimy Państwa, o systematyczne śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej szkoły, dotyczących zajęć lekcyjnych planowanych po przerwie świątecznej tj. od 24 kwietnia 2019 r.

 

DZIĘKUJĘ