ZATRZYMANE W KADRZE – 1A POZNAJE ZAWODY – Z WIZYTĄ  W PRZYCHODNI DLA MAŁYCH ZWIERZĄT

 

ZATRZYMANE W KADRZE – 1A POZNAJE ZAWODY – Z WIZYTĄ  W PRZYCHODNI DLA MAŁYCH ZWIERZĄT

„Bo weterynarz to lekarz dla zwierząt.
On ich choroby doskonale zna.
Zbada słuchawkami, lekarstwa zapisze,
a kiedy trzeba, nawet zastrzyk da.’’

05.04.2019 r. wybraliśmy się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego. Jej celem było  poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt   i uświadomienie, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia. Pani dr Katarzyna Borowska – Osmolak  opowiedziała nam o sposobie i pielęgnacji zwierząt, pokazała jak bada się  i leczy zwierzęta, a także jak należy sie zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Mieliśmy możliwość dokładnego obejrzenia różnego rodzaju gabinetów znajdujących sie w lecznicy. Z wielkim zaciekawieniem oglądaliśmy wszystkie pomieszczenia….salę chirurgiczną, gabinet diagnostyki obrazowej, gabinet groomerski (fryzjer dla psów prowadzony przez p. Agatę Michalak). Pani weterynarz opowiedziała do czego służą znajdujące się w nich urządzenia……..stół do zabiegów operacyjnych, aparat RTG, mikroskopy, komputery….. Poznaliśmy narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadali o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pani doktor podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.

Składamy serdeczne podziękowanie za tak miłe przyjęcie i poświęcenie nam czasu mimo wielu obowiązków.

Opracowanie:

E.Rozmarynowicz/J.Traczyk

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, dnia 17.04.2019r.

 KOMUNIKAT

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przypomina, że w dniach od 18 kwietnia 2019r. (czwartek) do 23 kwietnia 2019r. (wtorek) trwa wiosenna przerwa świąteczna.

Jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas 1 – 8.

W dniach 18, 19 i 23 kwietnia 2019r., szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

W tych dniach sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

Jednocześnie prosimy Państwa, o systematyczne śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej szkoły, dotyczących zajęć lekcyjnych planowanych po przerwie świątecznej tj. od 24 kwietnia 2019 r.

 

DZIĘKUJĘ