ZATRZYMANE W KADRZE – 1A POZNAJE ZAWODY – Z WIZYTĄ  W PRZYCHODNI DLA MAŁYCH ZWIERZĄT

 

ZATRZYMANE W KADRZE – 1A POZNAJE ZAWODY – Z WIZYTĄ  W PRZYCHODNI DLA MAŁYCH ZWIERZĄT

„Bo weterynarz to lekarz dla zwierząt.
On ich choroby doskonale zna.
Zbada słuchawkami, lekarstwa zapisze,
a kiedy trzeba, nawet zastrzyk da.’’

05.04.2019 r. wybraliśmy się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego. Jej celem było  poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt   i uświadomienie, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia. Pani dr Katarzyna Borowska – Osmolak  opowiedziała nam o sposobie i pielęgnacji zwierząt, pokazała jak bada się  i leczy zwierzęta, a także jak należy sie zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Mieliśmy możliwość dokładnego obejrzenia różnego rodzaju gabinetów znajdujących sie w lecznicy. Z wielkim zaciekawieniem oglądaliśmy wszystkie pomieszczenia….salę chirurgiczną, gabinet diagnostyki obrazowej, gabinet groomerski (fryzjer dla psów prowadzony przez p. Agatę Michalak). Pani weterynarz opowiedziała do czego służą znajdujące się w nich urządzenia……..stół do zabiegów operacyjnych, aparat RTG, mikroskopy, komputery….. Poznaliśmy narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadali o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pani doktor podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.

Składamy serdeczne podziękowanie za tak miłe przyjęcie i poświęcenie nam czasu mimo wielu obowiązków.

Opracowanie:

E.Rozmarynowicz/J.Traczyk

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *