W krainie wyobraźni z Andrzejem Markiem Grabowskim

 

10 maja br. uczniowie 2b odwiedzili Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kutnie, gdzie mieli przyjemność uczestniczyć w arcyciekawym spotkaniu z autorem książek, piosenek oraz programów telewizyjnych dla dzieci – Panem Andrzejem Markiem Grabowskim. Gość jest twórcą między innymi „Tik-Taka”, „Wypraw profesora Ciekawskiego”, „Ciuchci” i „Budzika”. Napisał znane wszystkim piosenki: „Witaminki”, „Kulfon, co z ciebie wyrośnie?”, „Bursztynek”. Spotkanie miało charakter zabawy, w której dzieci nie tylko poznały książki autora, ale również tajemnice programów telewizyjnych. Wspólnie z gościem tworzyły własne dzieła literackie: krótkie opowiadania, dialogi teatralne. Niewątpliwą atrakcją była możliwość osobistego poznania bohaterów telewizyjnych programów dla dzieci: Kulfona, kota Budzika, krasnala Piksela. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem znanej piosenki o Kulfonie. Po części oficjalnej przyszedł czas na zakup książek, wpis autorski do lektury (koniecznie z rysunkiem) oraz wspólną fotografię. To spotkanie było doskonałą lekcją dydaktyczną i wychowawczą.

Opracowała: Jolanta Kruszewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, 17 lipca 2019 r.

Informacja

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie informuje, że pielęgniarka szkolna będzie wydawała karty zdrowia absolwentom szkoły w podanych niżej dniach i godzinach:

  • 22 lipca 2019 r.-w godzinach 8:30-12:00;
  • 23 lipca 2019 r. – w godzinach 10:00-14:00.

Dyrektor szkoły

(-) Jarosław Koszański