Prezentacja grantów oświatowych.

17 maja w kutnowskim Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbyło się podsumowanie kolejnej edycji Kutnowskich Grantów Oświatowych pod nazwą “Sięgaj gdzie wzrok nie sięga”.

SP 1 reprezentowała drużyna Alfa z klasy IVe w składzie:

Ania Łazor, Ola Przybylińska, Lena Syska, Milena Zielińska, Kuba Kudelski, Marcel Kwiatkowski, Adrian Ladorucki i Miłosz Michalak.

To jedna z czterech drużyn jakie w bieżącym roku szkolnym uczestniczyły w zajęciach pn. “Photon – przybysz z krainy algorytmów.”

Czym jest Photon?

Photon to interaktywny robot edukacyjny skonstruowany przez studentów Politechniki Białostockiej ok. 4 lat temu.

Jest świetnym narządziem dydaktycznym, które poprzez aplikację mobilną pomaga rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia i poznawać podstawy programowania.

Photon wyposażony jest w gamę interaktywnych czujników i, o ile go tego nauczymy, potrafi reagować na otoczenie, wydawać rozmaite dźwięki, okazywać emocje, zmieniać kolory i wiele, wiele innych rzeczy…

Podczas zajęć z robotem uczniowie rozwiązywali przygotowane przez nauczycielkę Ewę Andryszczak – Pawłowską zadania, które pomagały im w przyswojeniu lub utrwaleniu wiedzy z zakresu matematyki, geografii czy też wychowania komunikacyjnego.

Zadania przygotowywane były z myślą o korelacji z treściami aktualnie omawianymi na szkolnych zajęciach. Photon może wszakże wspomagać naukę wszystkich przedmiotów.

Do sprawnej realizacji zadań niezbędna była współpraca, zarówno w grupach, jak i wspólne działanie całej drużyny, co niejednokrotnie okazywało się najtrudniejszym zadaniem.

Drużyna Alfa potrafiła to najlepiej, czego dowodem był zaprezentowany w centrum program, dzięki któremu roboty wspólnie zatańczyły walca do muzyki Johana Straussa – syna: “Nad pięknym, modrym Dunajem”.

Ewa Andryszczak – Pawłowska

*Niektóre zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości Radia Q