Tydzień Integracji

Dnia 20 maja 2019 r.  o godzinie 11:00 odbył się uroczysty apel podczas  którego  cała społeczność  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  rozpoczęła Tydzień Integracji uroczystym wypuszczeniem kolorowych  balonów w bezchmurne niebo.  Podczas apelu zostały przypomniane  wartości, którymi  powinniśmy się kierować  na co dzień.

W kolejnych dniach czeka nas mnóstwo atrakcji:

Wtorek 21 maja
AKTYWNI RAZEM
Spotkanie z przedstawicielami Fundacji Aktywnej Rehabilitacji FAR
3 – 4 godz. lekcyjna VI c, VII a, VIII a, IV c, V a
Międzyklasowe zabawy integracyjne lub gry integracyjne podczas zajęć wf

Środa 22 maja
CzytaMY
Wystawa książek – literatury dla osób niepełnosprawnych – obok biblioteki.
Szkolna gra dla uczniów kl. 4 na 4 godz.lekcyjnej – teren szkoły

Maraton Czytelniczy godz. 11.00 – czytanie w klasach książki Poczwarka (kl. VII – VIII) innych książek o tematyce dotyczącej różnych niepełnosprawności – kl. młodsze

Czwartek 23 maja
KAŻDY  INNY WSZYSCY RÓWNI
Pokaz języka migowego na sali widowiskowej – 5 i 6 godz. lekcyjna klasy integracyjne I,II,III, IV i V – według harmonogramu.

Piątek 24 maja
PODAJMY SOBIE RĘCE W ZABAWIE I W PIOSENCE – KOLORIADA (9.00 – 12.00)
W TYM DNIU WSZYSCY UBIERAMY SIĘ NA CZERWONO!