SAVOIR VIVRE wobec osób z różnymi niepełnosprawnościami…

SAVOIR VIVRE wobec osób z różnymi niepełnosprawnościami…

       W dniu 21.05.2019 r gościliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości-członków Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

         Celem dzisiejszego spotkania było pokazanie lekcji dotyczącej savoir vivre wobec osób z różnymi niepełnosprawnościami. Nasi wyjątkowi goście wprowadzili nas w tematykę zajęć opowiadając, czym zajmuje się fundacja. Następnie zaprezentowali  swoją pracę poprzez omawianie z uczniami barier, które spotyka osoba niepełnosprawna każdego dnia. Punktem kulminacyjnym naszej lekcji o tolerancji była część praktyczna. Uczniowie pokonywali tory przeszkód starając się zrozumieć funkcjonowanie swoich kolegów i koleżanek.

Wyrażamy głęboką wdzięczność za możliwość uczestnictwa i obejrzenia efektów pracy przedstawicieli FAR w składzie:

  1. Anna Stasiak
  2. Łukasz Wasielewski
  3. Przemysław Wieczorek
  4. Michał Matusiak

Czujemy się zaszczyceni, że w tak wyjątkowym dla nas czasie mogliśmy gościć w naszej szkole ludzi, którzy swą codzienną pracą dają świadectwo miłości cichej, prostej i prawdziwej, miłości do drugiego człowieka.

Karolina Sulej

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *