Miasto stu mostów” – z wizytą we Wrocławiu

Kto po zmroku pojawia się we Wrocławiu na mostku czarownic między wieżami katedry? Dlaczego Wrocław słynie z krasnali niczym Kraków ze smoka? Czy Wrocław określa się jako Wenecję Północy? Ile mostów liczy usytuowany nad Odrą Wrocław – naprawdę aż sto? Który obiekt we Wrocławiu znajduje się na Liście Dziedzictwa UNESCO?

Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań uczniowie szukali podczas wizyty w głównym mieście Dolnego Śląska.

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy Vg oraz Vc wraz z opiekunkami wybrali się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Miasto znane z największej liczby mostów w całej Polsce oraz znajdujących się na ulicach miast figurek małych Krasnali zauroczyło każdego.

W obecności przewodnika odwiedziliśmy wiele wspaniałych miejsc. Główne atrakcje wyjazdu to:

– Hala Stulecia

– Ogród Japoński

– grająca fontanna – największe fontanna w Polsce i jedna z największych w Europie

– ZOO i Afrykarium – unikatowy kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym czarnego Kontynentu

– rejs statkiem

– Sky Tower – wjazd na taras widokowy

– Starówka Wrocławska

– Ostrów Tumski

W trakcie spacerów po zabytkowym centrum miasta uczestnicy wycieczki zwiedzali Rynek, Ratusz, pręgierz, Plac Solny, Bazylikę św. Elżbiety, Uniwersytet Wrocławski.

Zachwytu nie było końca…

S. Janiak, A. Kasprowicz