Z wizytą w stolicy

 

Dnia 13 maja uczniowie oddziałów 2a i 2b odwiedzili największą polską aglomerację – Warszawę. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od wizyty w manufakturze cukierków. Poznaliśmy tutaj proces powstawania „słodkości” oraz mieliśmy przyjemność ukręcić własnego lizaka. Z kolorowym efektem swojej pracy, torebką cukierków oraz pamiątkowym dyplomem opuściliśmy to ciekawe           i pachnące miejsce. Z historią zabytków i pomników stolicy zapoznał nas miejscowy przewodnik, który towarzyszył nam już w Pałacu Kultury i Nauki.    Z tarasu budynku podziwialiśmy malowniczą panoramę Warszawy. Spacer po Starówce w bliskości Zamku Królewskiego, pomników: Zygmunta III Wazy, Syrenki, Małego Powstańca połączony z ciekawymi opowieściami przewodnika był dla wszystkich doskonałą lekcją historii i patriotyzmu. Dużą atrakcją były również chwile spędzone przy Stadionie Narodowym. Pełni wrażeń, wzmocnieni energetyzującym posiłkiem, zaopatrzeni w pamiątkowe suweniry wróciliśmy do Kutna. Ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

                                                                             Opracowała Jolanta Kruszewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *