CzytaMY

W ramach Tygodnia Integracji wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w maratonie czytelniczym pod hasłem CzytaMY. O godz. 11.00 wystartowaliśmy. Dzieci z klas  I – III przeczytali opowiadanie pt. „Przyjaciel z okna obok”. Uczniowie klas IV – VI odczytali wybrany rozdział ksiązki „Cudowny  chłopak” R. J. Palcio. Klasy VII – VIII zapoznały   się z fragmentem książki Doroty Terakowskiej pt. „Poczwarka”.

Wszystkie wybrane teksty dotyczyły zagadnień związanych z róznego rodzaju niepełnosprawnościami. Była to doskonała lekcja tolerancji, empatii i akceptacji inności.

Zapraszamy Was do biblioteki szkolnej i czytania nie tylko podczas maratonu czytelniczego.