KOLORIADA 2019

XVI edycja „Koloriady” przebiegała pod hasłem „U Kopciuszka na sportowo”.  Uroczystość była zwieńczeniem odbywającego się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie  „Tygodnia integracji”. W tym dniu gościliśmy zastępcę prezydenta miasta Kutno Zbigniewa Wdowiaka, dyrektor Poradni  Psychologiczno – Pedagogicznej w Kutnie Annę Stelmaszewską, przedstawiciela Rady Rodziców Patrycję Paluszkiewicz – Pietrzykowską oraz 11 placówek wraz z opiekunami.

Drużynę Ośrodka   Szkolno – Wychowawczego nr 1

Drużynę Ośrodka  Szkolno – Wychowawczego nr 2

Drużynę Ośrodka Edukacyjno – Rehabilitacyjno – Wychowawczego „Niezabudka”

Drużynę Integracyjnego Przedszkola Miejskiego nr 3  „Jarzębinka”

Drużynę Przedszkola Miejskiego  nr 17 „Niezapominajka”

Drużynę Szkoły Podstawowej nr  2

Drużynę Szkoły Podstawowej nr 4

Drużynę Szkoły Podstawowej nr 5

Drużynę Szkoły Podstawowej nr 6

Drużynę Szkoły Podstawowej nr 7

Drużynę Szkoły Podstawowej nr 9

Przedsięwzięcie realizowane było w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj gdzie wzrok nie sięga”. Patronat honorowy objęło Kuratorium Oświaty w Łodzi. Celem XVI edycji imprezy była integracja dzieci niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym oraz propagowanie idei integracji w środowisku, popularyzowanie sportu wśród osób niepełnosprawnych, rozwijanie sprawności motorycznej i ruchowej, uczenie właściwego zachowania i współzawodnictwa,  tworzenie więzi z dziećmi niepełnosprawnymi.

Uroczystość rozpoczęła się w sali widowiskowej gdzie nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie wystawili przedstawienie „Kopciuszek ”.  W drugiej części uroczystości zaproszone drużyny wzięły udział w grach i zabawach sportowych.  Ponadto odbył się pokaz talentów. Zaprezentowali się sportowcy z Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno. Cza czę i sambę zaprezentowali uczniowie naszej szkoły – Damian Skwarna i Aleksandra Przybylińska. Opiekunowie grup rozegrali integracyjny mecz piłki nożnej. Na zakończenie imprezy wszyscy wspólnie wzięli udział w zabawie przeciągania liny oraz zabawach przy muzyce. Dzieci mogły skorzystać z atrakcji na przygotowanych stanowiskach „Składaj z nami orgiami”, „Bransoletki”, „Malowanie twarzy”, „Ścieżka sensoryczna”, „Szkolna gra  – razem dla integracji”.  Podczas finału „Koloriady” zostały wręczone dyplomy i nagrody placówkom biorącym udział, a także uczestnikom międzyszkolnego konkursu plastycznego „Spacerkiem po Kutnie z moim niepełnosprawnym kolegą”.

Dziękujemy wszystkim sponsorom za życzliwość i ofiarność okazaną naszej Szkole.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *