ZAJĘCIA INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ  ,,Zabytki Kutna okiem rowerzysty”

ZAJĘCIA INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ

 ,,Zabytki Kutna okiem rowerzysty”

Dnia 20 maja 2019 r. odbyły się kolejne zajęcia prowadzone przez panią Mariolę Lewandowską. Grupa wybrała się na pierwszą rowerową wycieczkę. Odwiedziła tereny przy wili Antoniego Troczewskiego – zasłużonego obywatela miasta Kutno  i  park Traugutta gdzie znajduje się pomnik zasłużonego dla miasta róż  – Bolesława Wituszyńskiego- największego hodowcy róż w Kutnie . Uczniowie wysłuchali krótkiej historii o doktorze i hodowcy oraz ich działalności dla miasta.

Przy tak pięknej i słonecznej  pogodzie grupa ruszyła spod szkoły , pokonując trasę ulicą Zamoyskiego, Lelewela, Staszica, Wojska Polskiego i Barlickiego. Następnie przejechała przez park Traugutta, gdzie zrobiła zdjęcia przy pomniku zasłużonego dla miasta róż  – Bolesława Wituszyńskiego  oraz przy fontannie na stawie. Wszyscy szczęśliwi i cali wróciliśmy do szkoły.

Zrealizowano następujące cele innowacji:

  • Poznawanie najważniejszych zabytków miasta i ich historii
  • Rozwijanie umiejętności poszukiwania informacji na temat odwiedzanych zabytków
  • Kształtowanie postaw lokalnego patrioty
  • Wdrażanie do zdyscyplinowania i utrwalania prawidłowych nawyków zachowań na ścieżkach rowerowych w mieście
  • Kształtowanie u uczniów potrzeby i umiejętności dbania o własne ciało, zdrowie i sprawność fizyczną poprzez jazdę rowerem
  • Wspomaganie wszechstronnego rozwoju ucznia
  • Rozwijanie zainteresowań
  • Kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych.

Mariola Lewandowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *