Praca moich rodziców

W środę 22 maja klasa 6c wraz z wychowawcą odwiedziła kutnowski zakład Polfarmex, zajmujący się produkcją, badaniem i pakowaniem leków. Było to kolejne wyjście realizujące projekt “Praca moich rodziców”. Na początek zajrzeliśmy do Fabryki Samochodów Osobowych SYRENA, która  projektuje i wprowadza do małoseryjnej produkcji auta, nawiązujące do kultowych polskich marek: Syrena, Polonez, Nysa, Mikrus, Warszawa. Chłopcy mogli zobaczyć jak wygląda praca mechanika samochodowego, posiedzieć w samochodzie i zapoznać się z różnymi urządzeniami diagnostycznymi. Później podzieliliśmy się na 2 grupy: jedna udała się do laboratorium chemicznego , a druga do pracowni badającej skład i parametry leków, zanim trafią do masowej produkcji. Ubrani w dziwne stroje zapewniające czystość i sterylność mogliśmy sami wyprodukować tabletki (oczywiście placebo), zmierzyć je i zważyć oraz opisać na specjalnej karcie. Kolejne atrakcje to obserwacja pracy drukarki 3D oraz analiza działania inhalatora przy użyciu sztucznych płuc. Uczniom bardzo podobała się praca w Polfarmexie , może kiedyś tutaj wrócą…

 

opracowała Anna Jóźwiak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *