Polska pierwszych Piastów. Projekt edukacyjny z historii

 

Od marca do maja 2019 r. uczniowie oddziałów 5g i 5h uczestniczyli w projekcie edukacyjnym z historii „Polska pierwszych Piastów”. Celem ogólnym projektu było wykonanie pracy ukazującej Polskę w okresie wczesnopiastowskim w formie lapbooka.

Cele projektu edukacyjnego obejmowały: rozbudzanie zainteresowań historycznych, kształtowanie postawy patriotycznej, rozbudzanie wyobraźni i ciekawości świata, rozwijanie kreatywnego myślenia, wykorzystywanie narzędzi  technologii informacyjnych i komunikacyjnych, sprawne komunikowanie się w języku polskim, poszukiwanie, porządkowanie, krytyczna analiza oraz wykorzystanie informacji, efektywna praca w zespole oraz wykorzystywanie innowacyjnych metod nauczania.

Efektem blisko dwumiesięcznej wytężonej pracy uczniów było 15 lapbooków, czyli „książek na kolanach”. Uczestnicy wykonali swoje zadanie (wcale niełatwe) wzorcowo. W czasie pracy wykazali się ogromną pracowitością i zaangażowaniem oraz niezwykłą kreatywnością.

Ze wszystkimi lapbookami można się zapoznać w bibliotece szkolnej, do czego zapraszam w imieniu autorów i swoim.

I.Smolarek               

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *