Kutno przyjazne osobom niepełnosprawnym

 

Z okazji święta Integracji w naszej szkole zorganizowano wystawę na holu głównym pod hasłem „Kutno przyjazne osobom niepełnosprawnym”.

Każdy oddział miał za zadanie wykonanie plakatu na powyższy temat. Wspólna praca uczniów na zajęciach stała się okazją    do rozmowy na temat tolerancji i pomocy osobom z różnymi niepełnosprawnościami.

Również nasze miasto podejmuje działania na rzecz osób  o specjalnych potrzebach montując np. windy czy podjazdy dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Także w wielu miejscach sygnalizacja świetlna na przejściach dla pieszych przystosowana jest dla osób słabowidzących i niewidomych.

Warto pomagać drugiemu człowiekowi. Szczególną troską powinniśmy objąć osoby niepełnosprawne. Są one bowiem, tak samo jak my, pełnowartościowymi członkami naszego społeczeństwa.

Opracowała:

Małgorzata Olesińska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *