ZATRZYMANE W KADRZE – SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

Pszczoła to jest owad mały, 

ale wielce doskonały.

W ulu domek ma

I pracuje tam co dnia.

Zapyla kwiaty, daje nam miód,

Malutka pszczołka to wielki cud!

Na zielonej, kwiecistej  łące 

 

Dzień 31 maja br był dla uczniów klasy 1A kolejnym, ciekawym dniem spędzonym w szkole. Przyjechał do nas bowiem p. PIOTR MAŁYSEK z Powiatowego Koła Pszczelarzy w Kutnie, który wprowadził nas w świat pszczół. Inspiracją do zaproszenia pana Piotra była piękna, wiosenna pogoda a także chęć poznania życia tych zagadkowych, pracowitych owadów oraz pracy pszczelarza. Na spotkanie zaprosiliśmy również naszych kolegów i koleżanki z 2A. Zaproszony gość opowiadał uczniom o życiu pszczół, ich rozwoju, znaczeniu w całym ekosystemie, zapoznał z ich podziałem, a także pracą, którą muszą wykonywać w ulu. Pokazał wszystkim ul, który przywiózł na zajęcia. Mogliśmy zobaczyć jak jest on zbudowanyi co kryje wewnątrz. Chętnie przymierzaliśmy  strój pszczelarza, poznaliśmy  też przybory niezbędne w jego pracy: ramkę i dymkę zwaną podkurzaczem. Dowiedzieliśmy się także jak pszczoły radzą sobie ze swoimi wrogami. Na koniec zajęć dzieci  zadały mnóstwo pytań panu Piotrowi, na które otrzymały wyczerpujące, niekiedy zabawne odpowiedzi. Spotkanie było niezwykle ciekawe  i uświadomiło nam, że pszczoły spełniają w naszym środowisku bardzo ważną rolę, a my powinniśmy o to środowisko dbać. Po spotkaniu każdy uczeń został obdarowany przez naszego gościa słoiczkiem pysznego miodu, który  z wielką przyjemnością smakowaliśmy, znając jego odżywcze własności. Dziękujemy panu Piotrowi za przyjęcie zaproszenia i życzymy sukcesów w dalszej produkcji miodu. Było naprawdę s ł o d k o 🙂 !

Opracowanie:

E.Rozmarynowicz/ J.Traczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *