Wrocław- Wenecja Północy i zarazem miasto krasnali.

 

Wrocław- Wenecja Północy i zarazem miasto krasnali.

 Pod koniec maja uczniowie oddziałów 5a i 6e oraz niektórzy czwartoklasiści odwiedzili Wrocław nazywany Wenecją Północy. Była to dwudniowa wycieczka.

Nasz pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta wraz z Ostrowem Tumskim. W trakcie spacerów po zabytkowym centrum miasta uczestnicy wycieczki zobaczyli rynek, ratusz, pręgierz, Plac Solny, Bazylikę św. Elżbiety, Uniwersytet Wrocławski oraz słynną bibliotekę.

Z historią zabytków i pomników zapoznał nas miejscowy przewodnik, z którym wspólnie poszukiwaliśmy wrocławskich krasnali. Wrocław słynie bowiem z krasnali, których w mieście jest około 500. Znajduje się też tutaj wiele mostów. Byliśmy oczywiście na moście zakochanych, gdzie przypiętych jest mnóstwo kłódek.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie stadionu szlakiem zawodnika. Moc wrażeń mogli tutaj przeżyć wszyscy, a szczególnie chłopcy, którzy interesują się piłką nożną.

Po dniu pełnym atrakcji udaliśmy się na nocleg do pięknego pałacu. Mogliśmy tutaj poczuć klimat pałacowych komnat.

Następny dzień wycieczki zaplanowano następująco:

-pobyt w ZOO i Afrykarium – unikatowym kompleksie przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym czarnego Kontynentu;

– Sky Tower – wjazd na taras widokowy. Z tarasu budynku podziwialiśmy malowniczą panoramę Wrocławia.

Wrocław zauroczył każdego z nas. Pełni wrażeń, zaopatrzeni                              w pamiątkowe zdjęcia i suweniry wróciliśmy do Kutna. Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Opracowała:

Małgorzata Olesińska

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *