Warsztaty logopedyczno – plastyczne

 

W piątek 31 maja w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty dla dzieci pt. „Głoski kredką malowane”. Zajęcia miały na celu upowszechnianie wiedzy logopedycznej i troskę o poprawność językową oraz pobudzenie wyobraźni twórczej w dziedzinie sztuki plastycznej. Dzieci na zajęciach ćwiczyły różnicowanie podobnych dźwięków mowy. Warsztaty rozpoczęły się od krótkiej historyjki logopedycznej i ćwiczeń artykulacyjno – oddechowych. Później uczniowie w grupach mieli do wykonania pracę plastyczną. Zadaniem dzieci było stworzenie hasła z podobnie brzmiącymi fonetycznie wyrazami i namalowanie do tego ilustracji. Za najlepiej wykonaną pracę podopieczni dostali w nagrodę bańki mydlane. Na zakończenie, za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały słodki upominek.

 

 

  Opracowały:

Ewelina Kujawowicz

 Martyna Walczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *