Ale było wspaniale w 2b

 

Dnia 4 czerwca uczniowie 2b gościli wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Żychlina. Młodzież pod kierunkiem Pań Aleksandry Rutkowskiej i Joanny Wypych przygotowała animację składającą się z wielu interesujących zabaw. W pierwszej części spotkania drugoklasiści podzieleni na grupy uczestniczyli w  zabawach ruchowych. Dzieci miały możliwość doskonalenia: reakcji na sygnał, orientacji, zwinności, wyobraźni, a zarazem integracji i świetnej rozrywki.  Spotkanie podsumowały eksperymenty kuchenne, czyli pokaz zjawisk fizycznych i efektów otrzymanych przy użyciu składników i produktów typu: soda, ocet, mleko, barwniki, płyn do mycia naczyń. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w doświadczeniach: „Słoniowa pasta do zębów”, „Kolorowy deszcz”, „Szklanka i świeczka”, „Kolorowy wir”, „Lampa lawa”, „Tańczące rodzynki”, „Piana z Białką bez miksera”. Nie brakowało uśmiechu, zaskoczenia i zdziwienia.          Bardzo dziękujemy Paniom oraz Wychowankom z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie za tę wspaniałą, atrakcyjną wizytę. Dzięki niej przeżyliśmy wiele radosnych, edukacyjnych chwil.

Uczniowie 2b z wychowawczynią Jolantą Kruszewską

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *