Bellissima Italia

Bellissima Italia

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie uczestniczyli w niezwykłej podróży w czasie. Wycieczka do Włoch, która odbyła się w dniach 10 – 15 czerwca 2019 była okazją poznania kultury i tradycji europejskiej na przestrzeni 3000 lat. Celem wyjazdu były trzy włoskie miasta: Florencja – stolica Toskanii, słynna m.in. z Mostu Złotników, Rzym – Wieczne Miasto z Koloseum i Panteonem oraz romantyczna Wenecja – jedna z najcenniejszych pozycji na liście światowego dziedzictwa UNESCO.  W czasie podróży nie zabrakło włoskiej pizzy i pasty, a także pysznych lodów, które dały pełen obraz włoskiej dolce vita.

Tekst i zdjęcia: SP1 i II LO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *