„DAJ SIĘ WKRĘCIĆ W ODKRĘCANIE”

„Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga.”

– Thomas Fuller

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w zbiórce plastikowych nakrętek. Hasło przewodnie „DAJ SIĘ WKRĘCIĆ W ODKRĘCANIE” widniało na tablicach Samorządu Uczniowskiego, dzięki temu każdy mógł dowiedzieć się o tym przedsięwzięciu. Było to szczególnie ważne, gdyż oddziały walczyły o tytuł „Najbardziej odkręconej klasy”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, ich rodziców i nauczycieli udało się zebrać ponad 643 kg cennego surowca!

Akcja miała na celu uwrażliwienie wszystkich i pokazanie, że pomagać możemy także w ten sposób – zbierając nikomu niepotrzebne nakrętki. Zgromadzony surowiec przeznaczony będzie na dofinansowanie rehabilitacji jednej z naszych uczennic. Dodatkowo skorzysta na tym środowisko. Nakrętki są bowiem powtórnie przetwarzane, a nie trafiają na wysypiska śmieci. Dzięki temu nie przyczyniają się do degradacji naszego naturalnego otoczenia.  

I tak w zbiórce nakrętek:

1 miejsce i tytuł „Najbardziej odkręconej klasy” otrzymuje oddział IVc. Uczniowie zebrali w tym oddziale aż 130 kg nakrętek!

Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczeń tej klasy Piotr Jóźwiak, któremu w ciągu roku szkolnego udało się uzbierać ponad 74 kg surowca.

Klasa IVc otrzymała dyplom i słodki poczęstunek, natomiast Piotrowi w nagrodę za zaangażowanie wręczono upominek rzeczowy ufundowany przez Stowarzyszenie „Kalos Kagathos”. Uczniowie z klas IV – VIII, biorący udział w akcji otrzymali punkty z zachowania, natomiast dzieci z oddziałów I – III pisemne podziękowania, za pomoc w zbiórce.

Organizatorem tegorocznej akcji był Samorząd Uczniowski, a koordynatorami Dorota Wojciechowska oraz Piotr Gołofit – nauczyciele naszej szkoły.

Po podliczeniu i podsumowaniu wyników, śmiało możemy stwierdzić, że uczniowie naszej placówki pomaganie mają we krwi! Cieszy nas ogromnie, że tylu z Was „Dało się wkręcić w odkręcanie”!

         Dorota Wojciechowska

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *