Egzamin na kartę rowerową

W dniu 17 września uczniowie z klasy 5 A i 5 H przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową, który odbył się na placu manewrowym przed budynkiem szkoły.

Egzamin na kartę rowerowa składał się z dwóch części teoretycznej, która zawiera wiadomości ze znajomości przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych, obsługi teoretycznej roweru, pierwszej pomocy w wypadku-  przeprowadzonej w formie testu jednokrotnego wyboru w klasie 4 oraz  części praktycznej, czyli jazdy rowerem po wyznaczonym torze jazdy    z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego.

Pozytywny wynik pozwala uczniom uzyskać kartę rowerową.

Mariola Michalak