Poznajemy pracę strażaków.

Poznajemy pracę strażaków.
      Każdy chłopiec, na pewno chociaż przez chwilę marzył, żeby zostać strażakiem. Chciał włożyć piękny strażacki mundur, lśniący kask i być odważnym jak każdy strażak.  Udało nam się choć częściowo spełnić marzenia dzieci. Dnia 27 września 2019r. gościli w 2B strażacy z PSP w Kutnie. Panowie opowiedzieli nam o swojej trudnej i często niebezpiecznej pracy. Zaprezentowali podstawowy sprzęt, który jest wymagany w czasie wykonywania ich pracy. Pokazali nam różne kombinezony ochronne, które noszą podczas gaszenia pożarów, w czasie pracy z łatwopalnymi, niebezpiecznymi substancjami oraz w czasie usuwania niebezpiecznych owadów. Mogliśmy  sprawdzić, jak niesamowicie ciężkie są butle ze sprężonym powietrzem, które strażacy muszą  nosić na plecach w czasie gaszenia pożarów. Ledwie unosiliśmy do góry strażackie wyposażenie i te wielkie buty z metalowymi podeszwami. Najwięcej radości sprawiło nam przymierzanie strażackich kombinezonów. To nie ważne, że strażackie kurtki sięgały nam prawie do kostek, a kask opadał na nos – najważniejsze, że  wreszcie mieliśmy je na sobie i poczuliśmy się prawie strażakami! Po tych niezwykle ciekawych zajęciach wiemy już dużo więcej o pracy strażaków. Każdy strażak musi mieć nie tylko doskonałą kondycję fizyczną, ale również wiele cech charakteru, które pozwalają wykonywać tak odpowiedzialną pracę. Jest to piękny zawód wymagający wiele wysiłku umysłowego i tężyzny fizycznej.
        Bogatsi w nowe doświadczenia i wiedzę dotyczącą pracy strażaków na lekcji informatyki przystąpiliśmy do rysowania  wozu strażackiego, który ułatwi pracę dzielnym strażakom.
                                                                     Opracowanie i zdjęcia – E. Górczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *