IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

Szanowni Rodzice,

Dzień 4 października 2019 r. jest to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to czas aby połączyć przyjemne z pożytecznym, naukę z zabawą. W związku z tym nasza szkoła uczestniczy w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia który zorganizujemy w dniu 8 października 2019 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Program:

31.09.-03.10.2019.Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia – w domu, w szkole.

08.10.2019. Egzaminy z tabliczki mnożenia:

* Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
Na przykład: 

6·?=54

24:?=8

?:7=6

56=7·?

63:7=?

* Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł
Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).

* W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.

 

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!

 

Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *