PIERWSZY TYDZIEŃ PROJEKTU EDUKACYJNEGO TĘCZOWY PLECAK DLA KLAS I-III ZA NAMI

Rozwiązanie projektowe zakłada wprowadzenie “kolorowych tygodni” związanych z porami roku (4 tygodnie = 4 pory roku) oraz pracę edukacyjną wokół kolorów charakterystycznych dla danej pory roku, wpisaną w różne obszary aktywności dziecka (edukacja polonistyczna, zajęcia komputerowe, zajęcia techniczne itp.). Zabawa kolorami jest jednym ze sposobów poznawania świata przez dzieci. Daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, rozwija umiejętność współdziałania. Otaczające nas kolory rozwijają myślenie, inteligencję, wyobraźnię. Realizując projekt dzieci utrwalają umiejętność rozpoznawania kolorów i są stymulowane do twórczych działań. W atmosferze wesołej zabawy integrują się ze sobą, uwrażliwiają na piękno otaczającego świata. Dziękujemy wszystkim wychowawcom klas I-III za tak piękne włączenie się w realizację działań projektu. Sprawiajmy, by szkoła była kolorowa!

PIERWSZY KOLOROWY TYDZIEŃ – JESIEŃ

30 września 2019 r. – 03 października 2019 r.

Uczniowie w poszczególnym dniu tygodnia ubrani w danym kolorze  ( przynajmniej jeden element ubioru).

Poniedziałek – kolor czerwony  – OGIEŃ

Inspiracją do zadania plastycznego były dzieła Jerzego Tchórzewskiego. W klasach królowały czerwone owoce i warzywa.

Wtorek – kolor żółty –  SŁOŃCE

Kolor żółty jest symbolem słońca, jasności, pobudza do aktywności.

Do analizy doskonale nadało się dzieło malarskie Vincenta van Gogh’a „Słoneczniki”.

Poznaliśmy też Ktosia z Żółtej Krainy i historię Żółtej Kredki.

Środa – kolor zielony  –  DRZEWO

“Drzewa”  Leona Wyczółkowskiego  bardzo nam się podobały. Wyobrażaliśmy sobie, że jedno z nich może spełnić  nasze marzenia. Zapisaliśmy je  na listkach i powiesiliśmy na klasowym „drzewku życzeń”.

Czwartek – kolor niebieski  –  WODA

Podziwialiśmy dzieło malarskie Claude Monet’a  „Impresja”. Nauczyliśmy się składać łódki z papieru techniką origami i zacumowaliśmy je w zatoce. Bawiliśmy się nimi także na wychowaniu fizycznym.

Do zobaczenia w kolejnym, kolorowym, zimowym już tygodniu: 09.- 13.12.2019 r.

Pomysłodawczynie:

E.Rozmarynowicz/J. Traczyk