Zatrzymane w kadrze – II a z wizytą w MiPBP

Zatrzymane w kadrze – II a z wizytą w MIPBP

 

…Biblioteka to przybytek na ścieżaj otwarty,

zapraszający każdego w progi.

Wejdź gościu i stań się  przyjacielem…

Jan Wiktor

 

09 października w ramach realizacji treści innowacji pedagogicznej ,,Czytam-świat odkrywam” rozpoczęliśmy współpracę z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną,  która rozpowszechniając ideę czytelnictwa organizuje zajęcia edukacyjne, lekcje biblioteczne, spotkania z autorami książek, warsztaty, konkursy czytelnicze. Z wielką radością zapoznaliśmy się z tym magicznym dla nas miejscem. Kilkoro  z nas było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie z biblioteką oraz poznanie nowości na półkach. Zwiedziliśmy placówkę. Byliśmy  w czytelni dla dorosłych i w sali audiowizualnej. Najbardziej  jednak  zainteresował nas dział dla najmłodszych.  Dowiedzieliśmy się, co trzeba zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Panie Monika Tybura i Paulina Garstka pokazały nam  bardzo ciekawe komiksy paragrafowe oraz książki z rozszerzoną rzeczywistością. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani Monika przeczytała nam fragment książki Roberta Santiago ,,Najfutbolniejsi”. Wyszliśmy z biblioteki z uśmiechem na twarzy i długo jeszcze wspominaliśmy Marudę, Ósemeczkę i innych bohaterów tej książki. Dziękujemy za gościnę i do zobaczenia w listopadzie.

Opracowanie:

E.Rozmarynowicz/J.Traczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *