Wycieczka pełna wrażeń do Jednostki Wojskowej.

Wycieczka pełna wrażeń do Jednostki Wojskowej.

Dnia 11 października 2019r. z okazji zbliżającego się w naszej szkole Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, wychowawcy oddziału 4a Wioleta Dobosz-Paduch i Marlena Bajda zorganizowały uczniom  wycieczkę do Wielkopowierzchniowego Wielobranżowego Składu Materiałowego Sklęczki k/Kutna.

Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednostki wojskowej, specyfiką tej służby, obejrzenie ekspozycji statków powietrznych znajdujących się na terenie składu oraz poznanie specyfiki zawodu jakim jest żołnierz zawodowy.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały niezwykły sprzęt wojskowy. Mogły wejść do kabiny odrzutowca,  samochodu  wojskowej straży pożarnej, jednocześnie żołnierze udzielali informacji na temat konkretnych modeli oraz odpowiadali na pytania uczniów.

Tego dnia dla wszystkich uczniów była to wyjątkowa wyprawa spędzona w plenerze pełna niecodziennych atrakcji. Wycieczka okazała się wielkim przeżyciem, ponieważ z bliska mogli obejrzeć prawdziwe maszyny lotnicze, a wielu chłopców nawet zdeklarowało, że w przyszłości chciałoby zostać prawdziwymi żołnierzami.

Serdecznie dziękujemy dowódcy jednostki i żołnierzom za zaproszenie i możliwość przeżycia niezapomnianych i pozytywnych emocji tego dnia.

  Opracowała: M. Bajda, W. Dobosz-Paduch

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *