KONKURS  Z  ZAKRESU  WIEDZY  O  KRAJU  OJCZYSTYM  DLA  KLAS  TRZECICH

KONKURS  Z  ZAKRESU  WIEDZY  O  KRAJU  OJCZYSTYM  DLA  KLAS  TRZECICH

…Kto mi powiada, że moja ojczyzna:

Pola, zieloność, okopy,

Chaty i kwiaty, i sioła — niech wyzna,

Że — to jej stopy…

C.K.Norwid ,,Moja ojczyzna”

Jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020 jest wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych. Listopad, to miesiąc szczególny dla nas Polaków. To miesiąc zadumy, nostalgii i patriotycznych uniesień. Wydaje nam się, że jest to dobry czas, by zaprosić klasy III z naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie z zakresu wiedzy ,,MOJA OJCZYZNA”

Cele konkursu:

Ogólny: czytanie ze zrozumieniem,

Szczegółowy:  uczeń potrafi wymienić symbole narodowe, zna wielkich Polaków, potrafi rozpoznać  legendy dotyczące miast, rzek, potrafi wymienić zabytki Warszawy, rozwiązać krzyżówkę, zagadki,  zna państwa sąsiadujące z Polską, wie, że „Mazurek Dąbrowskiego” jest hymnem Polski,

Wychowawczy: kształtowanie umiejętności współpracy w grupie, doskonalenie komunikacji, kształtowanie postaw patriotycznych,

Zapraszamy  trzyosobowe drużyny z każdej klasy trzeciej w dniu  06.11.2019r. (środa),  na 3 godz. lekcyjną (godz. 9.50. do  10.35.) do sali multimedialnej.

Jesteśmy pewne, że świetnie poradzicie sobie z krzyżówkami, zagadkami, rozsypankami wyrazowymi i wykażecie się doskonałą znajomością legend dotyczących miast i rzek Polski, będziecie potrafili bez problemu rozpoznać charakterystyczne budowle i pomniki Warszawy i umieścicie na mapie państwa sąsiadujące z naszą Ojczyzną.

Zapraszamy

E.Rozmarynowicz/J.Traczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *