Październik miesiącem bibliotek szkolnych

Październik miesiącem bibliotek szkolnych

 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych został ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship). Początkowo święto było obchodzone w czwarty poniedziałek października. Od 2008r. październik zastąpił poprzednie jednodniowe święto. Działania podejmowane przez placówki oświatowe miały na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek, czytania i rozwijania kultury czytelniczej.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „Wyobraź sobie”.

Głównym punktem obchodów w naszej szkole będzie II Międzyszkolny Drużynowy Turniej Przyjaciół Bibliotek pod patronatami: Starosty Kutnowskiego, Prezydenta Miasta Kutno i Wójta Gminy Kutno. Współorganizatorami imprezy są: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 2 w Kutnie i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi Filia w Kutnie.

 

 

Wasze bibliotekarki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *