Ogólnopolski Tydzień Kariery.

W dniach 21-27 października obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Kariery. Uczniowie naszej szkoły poznają różne zawody i rozmawiają o wymarzonym zawodzie, który w przyszłości może będą realizować. Również uczniowie 5g mają swoje plany i marzenia związane z wyborem zawodu. Dziś, czyli 24 października, nadarzyła się okazja gościć w klasie adwokata, który opowiedział nam o tajnikach tego zawodu, przybliżył blaski i cienie pracy w kancelarii i na sali sądowej, zrelacjonował ścieżkę awansu, jaką każdy prawnik musi przejść, by stać się adwokatem, oskarżycielem, prokuratorem. Chętni uczniowie mogli poczuć się przez chwilę jak prawnicy, zakładając togę adwokacką, wertując opasłe tomy kodeksu karnego oraz cywilnego, a także dotykając temidy, która zagościła dziś na lekcji. Oczywiście nie obyło się bez pytań, ponieważ każdy z nas chciał dowiedzieć się jeszcze wielu ciekawych informacji o tym trudnym, aczkolwiek bardzo interesującym zawodzie.

Opracowanie 

Agnieszka Kolczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *