Tydzień kariery w świetlicy

Tydzień kariery w świetlicy

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w świetlicy odbyły się rozmowy   i pogadanki na temat zawodów naszych rodziców oraz wypowiedzi: kim będę gdy dorosnę i dlaczego? Odbył się także szereg spotkań z ludźmi prezentującymi różne zawody.

Na samym początku byliśmy w gabinecie szkolnej pielęgniarki, gdzie dzieci zapoznały się z jej pracą i zobaczyły wyposażenie gabinetu. W następnym dniu odwiedziła nas pomoc stomatologa, która opowiedziała nam jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Wskazała również na walory płynące z prawidłowego szczotkowania zębów. Kolejną atrakcją tego dnia była wizyta w sklepie warzywnym. Tam poznaliśmy zawód sprzedawcy. Pani ekspedientka opowiedziała na czym polega jej praca i wskazała na pozytywy wynikające ze spożywania warzyw i owoców. Na nasze zaproszenie odwiedzili nas strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Przybliżyli nam swój ciężki i niebezpieczny zawód ratownika, zaprezentowali sprzęt i pozwolili przymierzać jego elementy. Kolejnymi naszymi gości byli panowie konserwatorzy z naszej szkoły. Opowiedzieli dzieciom jakimi pracami zajmują się w naszej placówce. Pokazali różne narzędzia i sprzęty elektryczne, którymi się posługują wykonując swoją pracę. Ostatnim przedstawicielem prezentującym swój zawód był trener baseballu, który przyniósł ze sobą kilka elementów ubioru i wyposażenia zawodników. Opowiedział o zasadach ogólnych gry w baseball i kulturze tej dyscypliny sportowej.

Na podsumowanie tygodnia kariery dzieci rozwiązywały quizy i zagadki o zawodach oraz wykonywały prace plastyczne: mój wymarzony zawód.

 Wychowawcy świetlicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *