„Wesołe Smerfy”

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku gromada „Wesołe Smerfy” wzięła udział w dwudniowym, jesiennym, integracyjnym biwaku zuchowym. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 w Kutnie, która na czas biwaku zamieniła się w indiańskie obozowisko. Dzieci  poznały stroje, legendy, zwyczaje i tradycje Indian Ameryki Północnej. Malowały wioskę indiańską,  konstruowały pióropusze, wymyślały  imiona. Świetnie pląsały i bawiły się
w indiańskich rytmach. Nie obyło się bez  zawodów i konkursów sprawnościowych między indiańskimi plemionami. Wszyscy wykazali się ogromną pomysłowością, kreatywnością, wytrzymałością  i odwagą. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na kolejne spotkanie – wiosną.

Barbara Wódka

Jadwiga Rojewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *