ZATRZYMANE W KADRZE- OTK W 2A

 

ZATRZYMANE W KADRZE- OTK W 2A

Czwarty tydzień października (21.10-25.10.2019 r.) przebiegał w 2A pod hasłem szeroko rozumianej kariery , ponieważ przyłączyliśmy się do obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, którego temat  brzmiał: “Pasja, profesja, powołanie…”. Zajęcia edukacji polonistycznej i społecznej ukierunkowane były na poznanie naszych marzeń, zainteresowań, pasji i oczekiwań. Okazało sie, że dużą ich część zajmują te związane z pracą w dorosłym życiu. Dowiedzieliśmy się więc kim jest doradca zawodowy. Bawiąc się w doradców kariery stworzyliśmy ,,Zawodowy alfabet”. Niektórzy z nas przeprowadzili wywiady ze swoimi rodzicami na temat ich ścieżek kariery. Rozmawialiśmy o zawodach wymagających odwagi i pokonywania lęku. Poznaliśmy ranking najbardziej niebezpiecznych zawodów na świecie. Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy prace na konkurs: ,,Mój wymarzony zawód”. Wzięliśmy także udział w spotkaniu tematycznym z sierżantem z 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu  i z przedstawicielem Lotnictwa Transportowego z Powidza, którzy wykonują swój zawód z pasją i powołaniem. Z uwagą słuchaliśmy  wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm z noktowizorem, maska gazowa i co żołnierz robi na poligonie. Dowiedzieliśmy się, jakie badania trzeba przejść, by móc latać śmigłowcem i skakać ze spadochronem. Uczyliśmy się wiązać węzły ratownicze. Wiemy już także co to są misje zagraniczne. Bardzo ciekawie panowie opowiadali o kursach przetrwania. Dopełnieniem były filmy z poligonów i ćwiczeń wojskowych. Ponadto, nasi goście przeprowadzili nam żołnierski trening, czyli musztrę. Uwierzcie…..nie było wcale tak łatwo :). Tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców, również dziewczynki w przyszłości chcą zostać żołnierzami. I choć życie często weryfikuje plany i marzenia, warto pamiętać, że to właśnie te dzisiejsze, dziecięce są kluczem do ich dusz. Na koniec zaprosiliśmy panów do wspólnego czytania. Pan sierżant przeczytał fragment książki Ch.Mcnab ,,Najlepsi żołnierze świata”. Bardzo dziękujemy naszym gościom  za tak ciekawy dzień w naszym oddziale.

opracowanie:

E.Rozmarynowicz/J.Traczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *