MALI – WIELCY PATRIOCI

MALI – WIELCY PATRIOCI

….chociaż serca mamy małe,

lecz  miłością do Ojczyzny

przepełnione całe…

06.11.2019 r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o kraju ojczystym ,,Polska – moja Ojczyzna”. Jego uczestnikami byli uczniowie klas III. Konkurs był jednoetapowy i miał charakter zmagań klasowych. Do rywalizacji przystąpiło po trzech chętnych przedstawicieli każdej III klasy, którzy po wylosowaniu piktogramów utworzyli drużynę Smoków, Lajkoników, Rycerzy, Pierniczków. Drużyny zmagały się z różnorodnymi konkurencjami. Dzieci uzupełniały mapę Polski, rozpoznawały znane polskie zabytki, rozwiązywały krzyżówkę, układały puzzle, odpowiadały na pytania związane z historią i tradycjami polskimi. Wykazały się znajomością legend, rozpoznawały i potrafiły umieścić na konturze mapy sąsiadujące z Polską państwa. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą naszej historii i tradycji oraz doskonałą umiejętnością współpracy zespołowej. O dużej wiedzy poszczególnych drużyn świadczy fakt, iż zdobyły one taką samą liczbę punktów. Zabawa w formie konkursu z pewnością uatrakcyjniła zdobywanie wiedzy patriotycznej naszych uczniów, a przeprowadzona pogadanka z dziećmi o Polsce, budziła w dzieciach patriotyczne uczucia przywiązania i umiłowania własnej, wolnej Ojczyzny.  Ewaluacja konkursu wykazała, iż uczestnicy chętnie wzięli w nim udział i czuli się w jego trakcie bezstresowo. Drużyny otrzymały z rąk pani wicedyrektor V. Wojciechowskiej pamiątkowe dyplomy „Małych Patriotów” a każdy uczestnik konkursu drobne upominki. Wszystkim gratulujemy sukcesu, ale przede wszystkim cieszymy się, że to spotkanie było okazją do utrwalenia wiedzy oraz wspólnej zabawy. Dziękujemy za udział w konkursie.

 

M.Jezierska/ E.Rozmarynowicz/J.Traczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *