1 listopada – PAMIĘTAMY

Okres przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych. Uczniowie oddziału VI g wraz z wychowawczynią wybrali się na Cmentarz Miejski w Kutnie. Wyjście zorganizowane było w ramach działań Samorządu Uczniowskiego pod hasłem “Akcja Znicz”. W ciszy i powadze uczniowie zapalili znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz minutą ciszy uczcili pamięć zmarłych. Spacer okazał się być również dobrą i potrzebną lekcją dotyczącą odpowiedniego zachowania się na cmentarzu. Podczas całego wyjścia uczniom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.

Sandra Janiak