Miłość do Ojczyzny w słowach zapisana

Miłość do Ojczyzny w słowach zapisana

     W związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Niepodległości Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Kutnie zorganizował 6.11 2019r. Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Dla Niepodległej” pod Patronatem Honorowym Starosty Kutnowskiego. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie kl.V: Nikola Stępska z oddziału Vc i Szymon Braszkiewicz z oddziału Vd. W konkursie wzięło udział 25 uczniów ze szkół podstawowych, którzy byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych:klasy4-6, 7-8. W pierwszej kategorii III miejsce zajęła Nikola Stępska, która zaprezentowała piękny wiersz Jana Lechonia „Hymn Polaków na obczyźnie” . Wszyscy uczestnicy konkursu podkreślali, że udział w recytatorskich zmaganiach dostarczył im wielu wzruszeń i pozwolił na nowo odkryć  znaczenie słowa PATRIOTYZM. Potwierdzają to słowa Jana Lechonia  z „Legendy”:

„Wszyst­kie sło­wa-pod­nio­słe, któ­reś znał ze szko­ły,
Mu­zy­ka sta­rych pie­śni, wol­no­ści anio­ły,
Ksią­żę Jó­zef na ko­niu, wi­szą­cy nad biur­kiem,
I ol­brzy­mi Ba­to­ry w ma­łej czap­ce z piór­kiem,
I mło­dzie­niec z Grot­t­ge­ra, co że­gna swą miła,
Pocz­tów­ka z Bia­łym Or­łem – wszyst­ko to oży­ło!”

Karolina Jagodzińska

Karolina Sulej

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *