Uroczystość z okazji 101 – ej rocznicy odzyskania niepodległości

 
 

8 listopada 2019 r. uczciliśmy pamięć i oddaliśmy hołd bohaterom naszej historii, walczącym o niepodległość Polski. Uroczystość z okazji 101 – ej rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęła prezentacja filmu wykonanego przez uczennice klasy 8 b – Oliwię Saską, Julię Rzeźnicką, Alicję Piechowską i Julię Tarczyńską. Powstał on w ramach projektu „Narodowe Święto Niepodległości w świadomości mieszkańców Kutna”. Następnie J. Karbowska z klasy 8 b przedstawiła historię obchodów Święta 11 – go listopada w Polsce. Głównym punktem programu był quiz muzyczny w formule teleturnieju „Jaka to melodia?” Nasi  uczniowie grający na różnych instrumentach wykonywali utwory  patriotyczne, a publiczność odgadywała tytuły znanych i lubianych pieśni legionowych. Słuchanie muzyki „na żywo” i wspólne śpiewanie okazało się świetną zabawą i dla dzieci, i dla wychowawców. Na zakończenie naszej uroczystości p. Dyrektor Jarosław Koszański wręczył dyplomy i nagrody książkowe uczniom – zwycięzcom szkolnego konkursu „Wojna obronna Polski w 1939 roku”. Konkurs ten upamiętniał 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jego laureatami zostali: Wojciech Kusiak z kl. 7 b – I miejsce, Gabriela Witkowska z kl. 8 e – II miejsce, Klaudia Kowalska z kl. 8 e – III miejsce.

 

W części muzycznej naszej uroczystości wystąpili: Gabrysia Jóźwiak z kl. 5 g, Tobiasz Drabik z kl. 5 h, Pola Rak i Marcel Pietrzykowski z kl. 6 e oraz Maja Syska, Amelia Kobus i Gabrysia Witkowska z kl. 8 e.

 

Uroczystość  została przygotowana przez nauczycieli: Wiesława Leśniewskiego, Elwirę Babecką  i Magdalenę Frankowską.

 

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *