PROJEKT “JANKO PLASTYKANT”

PROJEKT “JANKO PLASTYKANT”

 

W dniu 12 listopada my, czyli grupa uczniów z klas starszych, odbyliśmy wizytę studyjną w Zespole Państwowych Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi. Wśród absolwentów tej szkoły są znani artyści, dyrektorzy teatrów, domów kultury, architekci i dziennikarze. Odwiedziny zrealizowane zostały w ramach projektu “Janko Plastykant”, którego celem jest poszukiwanie talentów plastycznych wśród najmłodszych mieszkańców województwa łódzkiego. Wizyta składała się z trzech części. Na początek odbyło się badanie naszych kompetencji plastycznych, zawierające elementy doradztwa zawodowego. Następnie zostaliśmy zaproszeni na warsztaty kreatywności poszerzające granice naszej wyobraźni, wzbogacające o nowy, inny sposób postrzegania rzeczywistości oraz plastyczny język komunikacji. W tym bezkonkurencyjne okazały się Martyna i Paulina z klasy VId. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie pracowni artystycznych, dzięki czemu mogliśmy poznać choć trochę specyfikę i klimat tej szkoły. Był to intrygujący i niecodzienny wyjazd. Wróciliśmy pełni wrażeń i nowych pomysłów na siebie. Należy dodać, że koszt przedsięwzięcia został sfinansowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.

 

Ewa Andryszczak – Pawłowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *