UROCZYSTA WIZYTA BISKUPA ANDRZEJA FRANCISZKA DZIUBY W NASZEJ SZKOLE

UROCZYSTA WIZYTA BISKUPA ANDRZEJA FRANCISZKA DZIUBY W NASZEJ SZKOLE

          „Bądź pozdrowiony, Gościu nasz,/ W radosne progi nasze wejdź,/ My zapalimy zamiast lamp/ Szczęśliwe ognie naszych serc”.

Dnia 13 listopada 2019r. powitaliśmy w progach budynku naszej szkoły Jego Ekscelencję Biskupa Andrzeja Franciszka Dziubę wraz z asystą, a także w towarzystwie proboszcza parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Kutnie – Mirosława Romanowskiego i księdza dziekana Jerzego Swędrowskiego.

            Na początku uroczystości, w imieniu wszystkich zebranych (dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników administracji oraz obsługi, a także uczniów) księdza biskupa powitała p. Małgorzata Bartosik, która we wzruszających i ciepłych słowach podkreśliła, że dla całej społeczności szkolnej jest to bardzo ważne i wyjątkowe wydarzenie.

W dalszej części spotkania miał miejsce słodki poczęstunek, w trakcie którego prowadzono rozmowy na temat życia szkoły, a także problemów, które współcześnie dotykają młodych ludzi i często odciskają ogromne piętno na ich dorosłym życiu.       

Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez p. Magdalenę Frankowską oraz Małgorzatę Bartosik, po której ksiądz biskup skierował słowo do występujących (pięknie recytujących poezję Jana Pawła II), jak również wszystkich zebranych, w którym przypomniał o bardzo ważnym zadaniu nałożonym na Jego osobę, jakim jest „nauczanie słowem i życiem, czym powinno być Boga miłowanie”.

            Wizyta została zakończona zwiedzaniem budynku szkoły, m.in. sali terapii sensorycznej, hali sportowej, a także obserwowaniem zajęć lekcyjnych przeprowadzonych przez p. Wiolettę Włodarczyk.

            Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci. Były to bowiem podniosłe, wzruszające, ale zarazem pełne serdeczności chwile. Na pewno na długo zachowamy w sercach słowa, że każdy z nas może stać się pięknym człowiekiem, jeśli będzie żył w zgodzie z samym sobą i swoimi przekonaniami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *