ZATRZYMANE W KADRZE – PREORIENTACJA ZAWODOWA W 2 A

ZATRZYMANE W KADRZE – PREORIENTACJA ZAWODOWA W 2 A

– A ty kim będziesz, jak dorośniesz, Miquelu?

– Ja nigdy nie dorosnę – odpowiadał enigmatycznie.

Carlos Ruiz Zafón – Cień wiatru

 

Orientacja zawodowa na etapie nauki wczesnoszkolnej nosi nazwę przedzawodowej. Nie przygotowuje uczniów na jakąś konkretną przyszłość, jest działaniem najbliższych mu środowisk, skierowanym na przygotowanie dziecka do zmierzenia się z przyszłością bliżej dziś nieokreśloną. Z zapisów reformy oświatowej wynika, że na tym etapie szkoły należy uczniów zapoznać z jak największą liczbą zawodów oraz wzbogacić słownik uczniowski o terminy związane z pracą.W związku z powyższym 18.11.19 r. gościliśmy na zajęciach p. Joannę Szczepańską, pracownika PPP  w Kutnie, która poprzez zabawy ,,zawodowe,, zapoznała uczniów z różnymi akcesoriami i zawodami     z nimi związanymi. Dowiedzieliśmy się np. na czym polega zawód barbera. Wszystkie realizowane w czasie spotkania treści podsuwane były w formie zagadkowych problemów, których rozwiązań szukaliśmy wg zaproponowanych reguł. W wyniku poszerzającej się wiedzy i coraz większych doświadczeń, rodziły się nasze zawodowe marzenia.  Nawiązując do nich i bazując na wyobraźni ,,planowaliśmy,,  swą przyszłość.  Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za tak ciekawe wprowadzenie nas w dorosły świat zawodów i poszerzenie naszej wiedzy o ich znaczeniu w najbliższym otoczeniu

opracowanie:

E.Rozmarynowicz/J.Traczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *