O zdrowiu w poezji – konkurs młodych talentów

Dnia 20 listopada dla uczniów oddziałów I-III odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Żyj zdrowo!”.  Dzieci miały okazję zaprezentowania swoich umiejętności i talentów interpretatorskich. Konkurs szkolny poprzedziły eliminacje klasowe.

Podczas rywalizacji wszyscy uczestnicy zaprezentowali doskonałe opanowanie tekstów, ciekawe interpretacje połączone z dużymi emocjami artystycznymi.

Najlepsi recytatorzy wyłonieni zostali przez jury w składzie:
p. Małgorzata Jaworska, Izabela Smolarek – nauczyciele biblioteki,
p. Katarzyna Chybińska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,
p. Grażyna Motylewska – higienistka szkolna.

Dla uprzyjemnienia i rozluźnienia emocji towarzyszących konkursowi uczestnicy oraz publiczność mieli okazję zabawy przy piosenkach nawiązujących do tematyki spotkania.

Najlepszymi interpretatorami wierszy okazali się:

I miejsca    Nina Miszewska I c, Mateusz Grudziński II a,  Jan Rydczak II c,  Gabriela Lubowiecka III b

II miejsca   Maria Piotrowska I b,  Wojciech Czechoński II d,  Amelia Grzegorzewska III d

III miejsca  Emilia Bancyr I d,Antonina Nawrocka II b,   Zuzanna Borowicz III c.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy „słownej rywalizacji ” zostali uhonorowani książkami i dyplomami. Podsumowaniem poetyckiego spotkania był zdrowy, smaczny poczęstunek.

Nagrody rzeczowe, dyplomy i owoce ufundowane zostały ze środków finansowych Rady Rodziców, za wsparcie bardzo dziękujemy.

Organizatorami konkursu były panie Jolanta Kruszewska, Emilia Świerczyńska, Katarzyna Chybińska, które zachęcają do włączania się w propagowanie kultury żywego słowa.

Opracowała

Jolanta Kruszewska